Reference
- Društvo Hiša! je del programa Tandem Europe, Actors of Urban Change Robert Bosch Fundacije in član Mreže za prostor;
- Prepoznavni smo bili kot Inovativna lokalna skupnost (nagrada InLoCom 2013) in kot primer dobre prakse na 9. Kongresu Prostovoljstva v Murski Soboti.
- Prejeli smo nagrado Challenge Future Summit 2013 v kategoriji socialna inovativnost in glavno nagrado srečanja v Mariboru.
- 2014 smo prejeli tudi prominentno nagrado za Nanoturizem na Mednarodnem bienalu oblikovanja BIO 50.
- Naše delovanje je bilo predstavljeno na globalni konferenci Urban Future 2016 v Gradcu in na konferenci Human Cities 2016 v Milanu.
- V letu 2017 smo bili predstavljeni kot primer dobre prakse na mednarodnem simpoziju Picture v Budimpešti, ter na okrogli mizi Kje je prostor? v Novem Mestu.
- V 2018 smo prejeli Listino Muzeja Narodne osvoboditve Maribor, ter nagrado ZIZ za najboljšega neodvisnega kulturnega producenta v Mariboru.
- V 2020, 2021, 2022 in 2023 je Hiša! prejela priznanje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije za sodelovanje v okviru Dnevov Evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine.
- V letu 2021 Hiša! prejme priznanje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije za prispevanje pri ohranjanju kulturne dediščine.
- V obdobju 2018 – 2022 je bila Hiša! vključena v program podpore – Pospeševalnik družbenega inoviranja (SocioLab).
- Društven programski steber Sepatekapate (umetniška uprizoritvena skupina) prejme 2022 priznanje za gledališko predstavo SPOLs/zKE ZADEVE, pod taktirko glavnega producenta Tomaža Podbevška, s strani Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.
- V letu 2022 ustvarjen projekt 8 butičnih doživetij tradicionalnih rokodelskih obrti v Ljubljani, ki je nastal v sodelovanju s Turizem Ljubljana, obrtniki in UP Fakulteta za turistične študije Turistica, se uvrsti na seznam Green Destination Top 100 Stories.
- V sklopu predstavitve Zavoda za turizem Maribor na EXPO 2022 v Dubaju, smo pripravili prostorsko likovno instalacijo.
- Februarja 2023, društvo Hiša! na Regionalnem srečanju dnevov evropske kulturne dediščine in tedna kulturne dediščine, predstavi Festival sprehodov.
Projekt 8 butičnih doživetij tradicionalnih rokodelskih obrti v Ljubljani se uvrsi na seznam Green Destination Top 100 Stories.
Vid Kmetič v okviru regionalnega posveta Dnevov evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine izvede samostojni referat in predstavitev Festivala sprehodov.
Med leti 2018 - 2022 je Hiša! vključena v program podpore - Pospeševalnik družbenega inoviranja (SocioLab).
Programski steber Sepatekapate prejme priznanje za gledališko predstavo SPOLs/zKE ZADEVE (Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti).
2021 društvo Hiša! prejme priznanje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije za prispevanje pri ohranjanju kulturne dediščine.
V letu 2020 je Hiša! prejela priznanje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije za sodelovanje v okviru Dnevov Evropske kulturne dediščine in Tedna kulturne dediščine.
V 2018 smo prejeli Listino Muzeja Narodne osvoboditve Maribor, ter nagrado ZIZ za najboljšega neodvisnega kulturnega producenta v Mariboru.
V letu 2017 smo bili predstavljeni kot primer dobre prakse na mednarodnem simpoziju Picture v Budimpešti, ter na okrogli mizi Kje je prostor? v Novem Mestu.
Naše delovanje je bilo predstavljeno na globalni konferenci Urban Future 2016 v Gradcu in na konferenci Human Cities 2016 v Milanu.
2014 smo prejeli tudi prominentno nagrado za Nanoturizem na Mednarodnem bienalu oblikovanja BIO 50.
Prejeli smo nagrado Challenge Future Summit 2013 v kategoriji socialna inovativnost in glavno nagrado srečanja v Mariboru.
Prepoznavni smo bili kot Inovativna lokalna skupnost (nagrada InLoCom 2013) in kot primer dobre prakse na 9. Kongresu Prostovoljstva v Murski Soboti.